Nexans YSLF 24kV - Nå legger vi ned fremtiden

Fremtidens mellomspenningskabel - Snart i en grøft nær deg.

Enklere gjenvinning. 35% lavere klimaavtrykk*

YSLF 24 kV representerer en ny generasjon mellomspenningskabler for distribusjonsnett med termoplastisk isolasjon (TPI). Kabelen er utviklet og produsert med fokus på mer fremtidsrettede materialvalg og miljøeffektiv teknologi. Ved å kombinere lavkarbonaluminium, resirkulerte materialer og TPI oppnår YSLF et klimaavtrykk som er om lag 35% lavere enn tradisjonelle alternativer*.

I motsetning til PEX-isolasjon kan TPI smeltes om og gjenbrukes. Det gjør ressursgjenvinning enklere og muliggjør en mer sirkulær bruk av materialer – uten å gå på bekostning av verken ytelse eller driftssikkerhet i mellomspenningsnettet.

Hvorfor velge Nexans YSLF 24kV?

  • Leder av lavkarbonaluminium: aluminiumet er produsert av fornybar energi og gir lavere CO2-utslipp enn gjennomsnittlig europeisk aluminium.
  • Termoplastisk isolasjon (TPI): kan smeltes om og gjenbrukes i motsetning til tradisjonell PEX-isolasjon, for bedre sirkularitet
  • Ytterkappe av resirkulert plast: kabelens yttermantel består av resirkulert PE-plast for redusert ressursbruk.
  • Enkel å jobbe med: en rivetråd gir enklere avmantling og den er like fleksibel og lett å håndtere som forgjengeren under installasjon og montasje.

Tekniske fordeler:

  • Motstandsdyktig mot vanntrevekst: egner seg godt for det krevende, nordiske klimaet. For lang levetid og driftssikkerhet
  • Tilpassede leveringslengder: og kunde-/prosjektmerking
  • NX-tromler og Tromløp 2.0 med geo-tracking og effektiv returordning for gjenvinning
  • Lifemark-merking gjør det enkelt å identifisere materialene for enklere gjenvinning
  • Kan leveres med integrert jordline, optorør og peiletråd som del av våre smarte kabelløsninger

Produsert i norden:

Den nye YSLF mellomspenningskabelen, eller andre liknende TPI-kabler (slik som FL-EXXE) produseres i Nexans nye og toppmoderne fabrikk i Grimsås, Sverige. Kun 4 timer unna Oslo.

Den nye fabrikken i Sverige markerer starten på en ny æra innen nordisk kabelproduksjon. Nordisk produksjon betyr også kortere transport, lavere utslipp, høy kvalitet og lokal kompetanse.

Legg ned fremtiden med Nexans YSLF

Ved å velge den nye YSLF 24 kV mellomspenningskabel bidrar du til et lavere klimaavtrykk, bedre ressursutnyttelse og et mer robust og fremtidsrettet strømnett.

Her ser du hvilke dimensjoner YSLF leveres i:

*Sammenligning av data for YSLF 24kV 1x240A fra tredjepartsverifisert EPD (PEP), fra vugge til port (A1-A3) iht. ISO 18 040 og 14 025, sammenlignet med tilsvarende kabel, men med standard aluminium (europeisk gjennomsnitt), PEX-isolasjon og uten resirkulert plast.

 

Bannerbildet er generert med hjelp av KI. Vi både skaper og bruker fremtidens teknologi.

NYHETSBREV
Få med deg alt det nye!

Vi har mye spennende som skjer hos oss i 2025. Vil du ikke gå glipp av noe? Meld deg på nyhetsbrevet vårt og vi holder deg oppdatert!

Abonner på nyhetsbrevet!🡥

Kontakt oss

Tema som du ønsker mer informasjon om:

Påkrevde felter*

Vennligst sjekk det du har lagt inn for feil

E-postadresse må inneholde @ tegnet

Personlig databeskytter

Det er din rett å nekte behandling og analyse av dine personlige data, og deres bruk til markedsføringsformål

Tusen takk!

Takk for at du kontaktet oss, vi tar kontakt med deg snarlig.

Feil

En feil har skjedd. Vennligst prøve igjen.

Lukk